GET TO KNOW US

cropped-logo-1.png

Ephesia Holiday Beach Club and Ephesia Resort Hotel are located on the coastline in Kuşadası Ilıca area, with its white sands and deep blue sea, 7 km from the center of Kuşadası and only 75 km from İzmir Adnan Menderes Airport.

In Ephesia, every guest always leaves with unforgettable special holiday memories.
Ephesia Hotels, located in the heavenly corners of the Aegean, reflect the true Aegean culture and style to their guests.

Ephesia Hotels await you for an unforgettable holiday that you will leave with romance, discovery and exciting memories.

Pamper yourself with its fragrant and colorful gardens, refreshing waters of the magnificent Aegean beaches, magnificent Turkish cuisine, flavor festivals and activities.

Our top priority for our guests is service, quality and consistency. For this reason, all our guests leave their Ephesia Hotels as a member of the Ephesia family, where they will continue for years.

Become a part of the Ephesia family.

ephesia_beach-117
Ephesia Beach Club
ephesia beach otel

Erken Rezervasyonda Kampanya

Sizde erken rezervasyon yaparak uygun fiyatla muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

MİSYON

Mutlu, verimli, güleryüzlü ve misafirperver çalışanları ile; misafirlerimizin, istek, ihtiyaç ve beklentilerine uyumlu ürün ve hizmeti vererek unutulmaz bir tatil gerçekleştirmelerini sağlamaktır.
Turizm Sektöründeki önemli sorumluluklarımızın bilinci ile hizmet kalitesini, tüm organizasyon kademelerinde yerleştirme, sürdürme ve iyileştirme faliyetlerine özel önem vermektir.

VİZYON

Sürekli gelişme ve iyileştirme politikaları uygulayarak, sektörde önemli bir marka olmak, Kuşadası ve Ege Bölgesinin Turizm değerlerine katkı sağlamak. Ülkemizin tanıtım ve gelişmesine destek olan bir işletme olmak.